Marka Thermo King

Prosty wynalazek, który zmienił oblicze świata

Silnik, sprężarka i skraplacz. A gdyby tak spróbować użyć ich nie do chłodzenia wnętrza lodówki - a do schłodzenia wnętrza naczepy?

Tego zadania podjął się Frederick M. Jones w Minneapolis. W upalne lato 1938 roku stworzył pierwszy agregat chłodniczy Thermo King i wykorzystał go do transportu na rynek świeżo ubitego drobiu, bez ryzyka zepsucia się mięsa.

Jego wynalazek sprawdził się bardzo dobrze i dał początek nowej branży: długodystansowemu transportowi chłodniczemu. Miliony ludzi, którzy dotychczas mogli jeść tylko produkty wyhodowane w promieniu 80 km od swego miejsca zamieszkania, teraz spożywało produkty z całego świata.

Wynalazek Fredericka M. Jones’a dał początek marce Thermo King.

Thermo King jest częścią koncernu Ingersoll Rand Company Limited. Od 1938 roku zajmuje się produkcją systemów służących do kontroli temperatury w transporcie, które znajdują zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów chłodniczych, takich jak naczepy, ciężarówki, autobusy, kontenery do transportu morskiego i wagony kolejowe.

Urządzenia Thermo King oparte na innowacyjnych technologiach cechują się niezawodnością, intuicyjną obsługą, zaawansowaniem technologicznym, niskimi kosztami eksploatacji oraz długimi okresami gwarancji i międzyprzeglądowymi.

Firma kładzie duży nacisk na to, żeby jej produkty były bezpieczne dla środowiska. Jest liderem w branży w tworzeniu ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań.

Thermo King dostarcza swoje produkty przez doskonale zorganizowaną i rozbudowaną sieć dealerską działającą w ponad 80 krajach. Jej wsparciem jest największa w branży sieć serwisowa licząca ponad 700 autoryzowanych stacji na całym świecie.

To sprawia, że Thermo King może wspierać swoich Klientów niemal w dowolnym miejscu na ziemi.