R-452A teraz dostępny w standardzie we wszystkich agregatach

Od stycznia 2016 r. wszystkie modele agregatów Thermo King standardowo wyposażone są w nowy, ekologiczny czynnik chłodniczy R - 452A.

Thermo King, jako pierwszy na rynku wprowadził do swoich produktów czynnik chłodniczy nowej generacji. Tym samym potwierdził swoją pozycję lidera w oferowaniu najbardziej innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań dla branży transportu chłodniczego.

R - 452A ma prawie o połowę mniejszy wpływ na globalne ocieplenie (GPW) od dotychczas stosowanych czynników. Dzięki niemu agregaty chłodnicze są teraz znacznie bardziej przyjazne środowisku, przy zachowaniu takiej samej wydajności i niezawodności.

Zastosowanie czynnika nowej generacji jest kolejnym krokiem w strategii proekologicznej producenta.  Od wielu lat Thermo King angażuje się w działania mające na celu ochronę środowiska i kładzie ogromny nacisk na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań dla branży chłodniczej, które w jak najmniejszym stopniu będą oddziaływały negatywnie na środowisko. Owocem wieloletnich badań i testów jest m. in. opracowanie technologii wykorzystania dwutlenku węgla do kontroli temperatury w transporcie drogowym, co pozwoliło wprowadzić na rynek tzw. agregaty kriogeniczne.

Wróć