Przyszłość chłodnictwa "Miasto Jutra" w Hanowerze na IAA 2018

Pod koniec września firmy Thermo King i Frigoblock wzięły udział w IAA Cemmercial Vehicles Show w Hanowerze. Zaprezentowały na nich innowacyjną wizją miasta przyszłości – THERMOTOPIĘ. To filozofia, która bazuje na elektryfikacji, łączności i zrównoważonym rozwoju.

Wszystkie prezentowane rozwiązania to sprawdzone technologie, począwszy od agregatów hybrydowych, CryoTech, zasilanych prądem elektrycznym agregatów Frigoblock, pracujących również z silnikami zasilanymi paliwem CNG lub LNG, aż po w pełni elektryczne, niezależne agregaty dla małych i dużych samochodów dostawczych będących ostatnim ogniwem łańcucha dostaw.

Na stoisku, firmy Thermo King oraz Frigoblock promowały kilka nowości:

  • Pierwszy w pełni elektryczny, zasilany akumulatorem agregat chłodniczy B-100 ECO, przeznaczony dla małych pojazdów elektrycznych.
  • Nowe, inteligentne, w pełni elektryczne agregaty E-200 dla samochodów dostawczych poniżej 3,5 tony, o osiągach niezależnych od pojazdu oraz łatwym montażem plug-and-play.
  • Nowe agregaty T-560R do małych ciężarówek, o zwiększonej wydajności oraz niższym zużyciu paliwa, w odniesieniu do aktualnej oferty.
  • Nowy zdalny parownik Prisma S-4.2 dla aplikacji wielotemperaturowych, umożliwiający zwiększenie do maksimum powierzchni ładunkowej oraz ułatwienie dostępu w trakcie załadowywania/rozładowywania towarów. Nowy kompaktowy parownik o konstrukcji monoblokowej może zastąpić dwa standardowe, nie zmniejszając przy tym wydajności agregatu chłodniczego.
  • Unowocześnione agregaty chłodnicze SLXi do naczep z silnikiem GreenTech™. W asortymencie znajdziemy również system hybrydowy SLXi, który wykorzystuje alternator Frigoblock zamontowany w komorze silnika ciągnika siodłowego oraz system „falownik-napęd”, który zapewnia stałe zasilanie elektryczne i pracuje w trybie elektrycznym. Standardowa, telematyczna funkcja łączności oraz geolokalizacji, automatycznie przełącza zasilanie pomiędzy trybem diesla a elektrycznym w zależności od potrzeby, umożliwiając pracę agregatu w strefach śródmieścia z niską emisją zanieczyszczeń.
  • Nowe funkcje w rozwiązaniach telematycznych: TK Fleet Assist, TK Service Assist oraz TK Notify.
  • Panele słoneczne z większą mocą podtrzymującą pracę agregatów w skrajnych warunkach.

Główną myślą zaprezentowanych koncepcji jest ograniczenie negatywnego wpływu urządzeń chłodniczych na środowisko naturalne.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do autoryzowanych dealerów Thermo King i Frigoblock.

Wróć