AXLE POWER technologia przyszłości jest już dostępna!

Agregaty chłodnicze wykorzystujące alternatywne źródła zasilania.

Zaprojektowany do zbierania energii z ruchu naczepy i hamowania system AxlePower umożliwia wyłączenie silnika diesla agregatu chłodniczego podczas niemal każdej trasy. Podczas jazdy energia generowana z osi naczepy  jest magazynowana w wysokonapięciowych akumulatorach Energ-e Pack, które pełnią funkcję powerbanka. Zgromadzona energia pozostaje do wykorzystania zasilania agregatu chłodniczego w dowolnym momencie.

Jest to niedroga alternatywa pozwalająca obniżyć zużycie paliwa dzięki pozyskaniu energii z osi naczepy.  Oprócz zerowych kosztów paliwa, AxlePower pozwala w pełni wykorzystać potencjał chłodzenia elektrycznego, zapewniając jednocześnie pełną elastyczność floty na wszystkich poziomach operacyjnych.

Możliwość wyłączenia silnika agregatu oznacza znaczne zmniejszenie emisji CO² przez pojazd.  Dzięki temu flota może realizować dostawy w strefach niskiej i zerowej emisji w centrum miasta i lepiej przygotować się na przyszłe przepisy.

System AxlePower opracowany został przez dwóch światowych liderów w swoich dziedzinach: THERMO KING producenta agregatów chłodniczych oraz grupę BPW, dzięki temu Klienci korzystający z technologii Axle Power mogą polegać na jednych z największych organizacji serwisowych w dziedzinie technologii osi i chłodnictwa transportowego.

W ramach promocji powyższego produktu THERMO KING udostępnił demonstracyjną naczepę wyposażoną w agregat Advancer A400 z systemem Axle Power swoim klientom. W ostatnim miesiącu Polscy Klienci mieli możliwość przetestowania tego rozwiązania.  

Oddźwięk, zgodnie z przewidywaniami okazał się bardzo pozytywny. Klienci szczególnie chwalili cichą prace agregatu i niezawodność systemu oraz obniżenie kosztów zużycia paliwa.

Zainteresowanych Klientów zapraszamy do kontaktu z lokalnym dealerem!

Wróć